Avtor: Avtor Objavljeno: 9. 07. 2023

14. NAVADNA NEDELJA

KRIŠTOFOVA NEDELJA

V nedeljo, 16. julija 2023 – 15. navadna nedelja bomo predčasno, zaradi župnijskega žegnanja v Framu, obhajali Krištofovo nedeljo.

Po svetih mašah bo blagoslov avtomobilov, zato pridite v nedeljo z svojim avtomobilom, mopedom, motorjem ali kolesom čim bližje dvorišču. Vabim vas, da se radi udeležite blagoslova. Prejeli boste blagoslovljeno Krištofovo nalepko in molitev.

Prav tako bomo pričeli z vsakoletno akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE »ANINO«

23. 7. 2023

Slovesna sveta maša na čast sv. Ane – župnijsko žegnanje, bo v nedeljo, 23. 7. 2022 ob 10.00 v župnijski cerkvi. Sveto mašo bo daroval pater Milan Kos, provincialni minister minoritov. Sveto Ano bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim počastili tudi z Aninimi litanijami in ob sklepu prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

Po sveti maši sledi pogostitev (vino in sokovi, kruh z zaseko in pecivo) in druženje na župnijskem dvorišču.

V sredo, 26. 7. 2023 - na god svete Ane in Joahima (kakor je bilo vedno v navadi) bomo prav tako v župnijski cerkvi darovali sveto mašo, ki jo bo daroval Jože Šömen, župnik iz sosednje, slivniške župnije.

PROŠNJA: Spoštovani farani! Ker je ob pripravi župnijske slovesnosti potrebno pripraviti kar nekaj stvari (nekateri bodo poskrbeli za čiščenje cerkve, za dodatne klopi, za slavolok pred cerkvijo, za pripravo kruhkov, strežbo, krašenje cerkve, ..itd), VAS iskreno in srčno naprošam za tiso, kar lahko prinesete od doma, in sicer:

- naprošam Vas za darovanje rož iz vaših cvetličnih vrtov, da bomo lepo okrasili notranjost cerkve. Prosim, če jih lahko prinesete v petek zvečer (21. 7.) ali v soboto zjutraj (22. 7.), rože pa bo prevzela ga. Jožica.

- naprošam Vas za pecivo, ki ga spečete doma in ga prinesete v soboto zvečer (22. 7.) ali v nedeljo zjutraj (23. 7.), in ga potem postrežemo po slovesni sveti maši.

- naprošam Vas za nekaj hlebov domačega kruha (mnogi gospodinje doma pečete odličen domači kruh) in ga prav tako prinesete v soboto zvečer (22. 7.) ali v nedeljo zjutraj (23. 7.), katerega bomo postregli z namazano zaseko.

- naše župnijske vinogradnike naprošam za domače framsko vino, ki ga z srcem in skrbnimi rokami ter Božjo pomočjo vinogradniki pridelate v odlično vinsko kapljico.

VABILO: Dragi farani - samo z skupnimi močni bomo lahko lepo pripravili slovesnost župnijskega žegnanja, zato: »Ne bojte se pristopiti in pomagat po svojih močeh«; ali z delom svojih rok ali darovanjem zgoraj naštetih stvari. Župnijski praznik je naš skupni praznik, zato Vas vabim, da se ga udeležite, povabite svoje sorodnike, in skupaj počastimo naš lepo farno zavetnico Sv. Ano.

Sodelavci ŽPGS Fram in žpk

MINISTRANTSKO SREČANJE

20. julija 2023 bo srečanje in skupno druženje ministrantov v neznano. Vsi redni ministranti ter vsi, ki bi to še želeli postati, ste lepo povabljeni, da se nam pridružite. Prispevek staršev je 10 €, preostanek bo pokrila župnija.

Obvezno se prijavite pri diakonu Klemenu Štavbarju (040 427 720).

Lepo povabljeni!

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Framu prejela:

Zala Dreo iz Morja pri Framu.

Staršem čestitamo!

Zlatoporočenca

Zakonski jubilej, ob 50-letnici podelitve zakramenta svetega zakona,

sta v župnijski cerkvi v Framu

obhajala zlatoporočenca:

Bogomir-Henrik in Marija Žižek.

Ob lepem in visokem jubileju življenja v zakonu zlatoporočencema čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Framu smo se poslovili od:

+ Boruta Juga (r. 1965) iz Frama.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!