Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 05. 2023

7. VELIKONOČNA NEDELJA

ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA

V tednu pred nami zaključujemo veroučno leto 2022/2023. Zahvaljujem se veroučencem za potrpežljivost in vztrajnost, hvala staršem za vaše sodelovanje pri verski vzgoji in izpolnjevanju vaše krstne obljube, ter vsem katehetom za vaš trud in poučevanje.

Spričevala otroci dobijo tisto leto, ko bodo pristopili k sveti birmi, do takrat jih hranimo v župnišču.

Informacije glede vpisa in novega veroučnega leta 2023/2024 bodo objavljene konec avgusta na spletnih straneh obeh župnij.

31. maj – molitev za sinodo v vseh marijanskih svetiščih

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo 2021-2024.

V mariborski škofiji v Sloveniji bo Molitvena ura in sv. maša potekala v sredo, 31. maja 2023, ob 19.00 na Ptujski gori. Molitveno uro in sv. Mašo bo vodil nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

Škof še posebej nagovarja vernike naše dekanije, da bi se zaradi bližine romarskega svetišča udeležili te svete maše.

Romanje v Medžugorje

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25. 6.  2023.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

BINKOŠTI - V PRIČAKOVANJU SVETEGA DUHA

S slovesnim praznikom BINKOŠTI, ki ga bomo praznovali prihodnjo nedeljo, 28. maja, bomo sklenili velikonočni čas.

Praznik obhajamo 50 dni po veliki noči in je praznik prihoda Svetega Duha, ker je na ta dan po svetopisemskem sporočilu nad zbrane učence in Božjo mater Marijo prišel Sveti Duh. TO JE 3. NAJVEČJI KRŠČANSKI PRAZNIK, ZATO GA Z OBISKOM SVETE MAŠE LEPO SKUPAJ PRAZNUJMO IN POVABIMO SVETEGA DUHA V NAŠE ŽIVLJENJE.

DODATNI ČLANI – SODELAVCI ŽPS

V okviru Župnijsko-gospodarskega sveta (v nadaljevanju ŽPS) se je zaradi pastoralnih stvari pokazala potreba po širitvi le-tega (da povečamo število članov), za kar imamo, po vizitaciji v naši župniji, dovoljenje in podporo tudi od  našega nadškofa.

Tako boste verniki še naslednjo nedeljo ob koncu svete maše povabljeni k pisnemu podajanju predlogov za nove oz. dodatne člane v ŽPS, kar bo potekalo anonimno.

Zaželeno in dobro bi bilo, da bi bili člani iz različnih zaselkov, tako da bi pokrivali celotno župnijo. Vabljeni že sedaj, da razmislite, koga bi takrat predlagali.

OBNOVA ŽUPNIJSKE KUHINJE

Župnijska kuhinja in učilnica je obnovljena. Obnovitvena dela za župnijo predstavljajo velik strošek, ki jih je težko pokriti samo iz župnijske blagajne,  zato Vas, župljani, vabim, da nam pri tem pomagate s svojimi srčnimi in prostovoljnimi darovi. Darujete lahko še tudi osebno v župnišču ali na račun: SI56 1934 0501 4157 690, SKLIC 00 2023; NAMEN: KUHINJA

Hvala vsem, ki ste v ta namen že darovali in tudi tako izkazali čut za svojo župnijo.

Sodelavci ŽPGS Fram

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Framu prejel:

Liam Veber iz Frama.

Staršem čestitamo!