Avtor: Avtor Objavljeno: 14. 05. 2023

6. VELIKONOČNA NEDELJA

31. maj – molitev za sinodo v vseh marijanskih svetiščih

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo 2021-2024.

Glavni molitveni namen bo, da bi celoten sinodalni proces potekal pod okriljem Device Marije in da bi v njem dejavno sodelovali različni cerkveni poklici in službe.

V mariborski škofiji v Sloveniji bo Molitvena ura in sv. maša potekala v sredo, 31. maja 2023 na Ptujski gori. Molitveno uro in sv. Mašo bo vodil nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

Škof še posebej nagovarja vernike naše dekanije, da bi se zaradi bližine romarskega svetišča udeležili te svete maše.

Romanje v Medžugorje

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25. 6.  2023.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

PEŠ ROMANJE NA PTUJSKO GORO

Vabljeni na peš romanje na Ptujsko goro, ki bo 20. maja. Ob 7.00 se bomo zbrali v župnijski cerkvi in nato peš krenili k ptujskogorski Mariji (otroci lahko imajo kolesa), kjer bo ob 13.00 sveta maša, pri kateri bomo prosili za blagoslov naših družin in farnega občestva. Po maši bo sledilo kosilo in skupno druženje. Za vse starejše in tiste, za katere je hoja pretežka, bo organiziran prevoz.

Zaradi organizacije "piknika" po sveti maši prosimo za prijave do 14. maja (ga. Jožica - 051212638 oz. po svetih mašah). Prispevek je 5€ (za kosilo).

DODATNI ČLANI – SODELAVCI ŽPS

V okviru Župnijsko-gospodarskega sveta (v nadaljevanju ŽPS) se je zaradi pastoralnih stvari pokazala potreba po širitvi le-tega (da povečamo število članov), za kar imamo, po vizitaciji v naši župniji, dovoljenje in podporo tudi od  našega nadškofa.

Tako boste verniki dve zaporedni nedelji v mesecu maju (21. 5. in 28. 5.) ob koncu svete maše povabljeni k pisnemu podajanju predlogov za nove oz. dodatne člane v ŽPS, kar bo potekalo anonimno.

Zaželeno in dobro bi bilo, da bi bili člani iz različnih zaselkov, tako da bi pokrivali celotno župnijo. Vabljeni že sedaj, da razmislite, koga bi takrat predlagali.

OBNOVA ŽUPNIJSKE KUHINJE

Župnijska kuhinja in učilnica je obnovljena. Obnovitvena dela za župnijo predstavljajo velik strošek, ki jih je težko pokriti samo iz župnijske blagajne,  zato Vas, župljani, vabim, da nam pri tem pomagate s svojimi srčnimi in prostovoljnimi darovi. Darujete lahko še tudi osebno v župnišču ali na račun: SI56 1934 0501 4157 690, SKLIC 00 2023; NAMEN: KUHINJA

Hvala vsem, ki ste v ta namen že darovali in tudi tako izkazali čut za svojo župnijo.

Sodelavci ŽPGS Fram

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Framu smo se poslovili od:

+ Julijane Fišer (r. 1934) iz Frama.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!