Avtor: Avtor Objavljeno: 6. 05. 2023

5. VELIKONOČNA NEDELJA

-V torek, 9. 5. 2023 bo ob 19.45 seja ŽPGS Fram. Člani vabljeni!

Romanje v Medžugorje

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25. 6.  2023.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

NADŠKOFIJSKO SREČANJE ZAKONCEV IN DRUŽIN

NADŠKOFIJSKO SREČANJE ZAKONCEV IN DRUŽIN bo v soboto, 13. maja, ob 15.00

Začetek: ob 15.00 - 18.30

Kje: Stari trg pri Slovenj Gradcu

Gost: upokojeni mariborski nadškof dr. Marjan Turnšek.

Pripravljen je duhovno bogat program za odrasle in prav tako za otroke. Poskrbljeno bo za jedačo in pijačo.

POHOD ZA ŽIVLJENJE

Pohod za življenje bo v Mariboru na grajskem trgu v soboto, 13. 5. Ob 9.30

Pohod za življenje, ki sicer poteka po vseh večjih prestolnicah po svetu, prinaša sporočila
upanja za vsako spočeto človeško življenje. Ozaveščanje širše javnosti rešuje življenje
konkretnih ljudi kot tudi pripelje na pot sprave z Bogom in s splavljenim otrokom tiste, ki so že šli skozi to težko travmo izgube lastnega otroka v postopkih namernega končanja njegovega življenja. Zato vas vabimo, da se tega dogodka udeležite!

PEŠ ROMANJE NA PTUJSKO GORO

Vabljeni na peš romanje na Ptujsko goro, ki bo 20. maja. Ob 7.00 se bomo zbrali v župnijski cerkvi in nato peš krenili k ptujskogorski Mariji (otroci lahko imajo kolesa), kjer bo ob 13.00 sveta maša, pri kateri bomo prosili za blagoslov naših družin in farnega občestva. Po maši bo sledilo kosilo in skupno druženje. Za vse starejše in tiste, za katere je hoja pretežka, bo organiziran prevoz.

Zaradi organizacije "piknika" po sveti maši prosimo za prijave do 14. maja (ga. Jožica - 051212638 oz. po svetih mašah). Prispevek je 5€ (za kosilo).

PRVO SVETO OBHAJILO V ŽUPNIJI FRAM

V soboto, 13. 5. 2023, bo ob 10.00 prvo sveto obhajilo v župniji Fram.

Letos bo prvo sveto obhajilo prejelo 20 prvoobhajancev.

Cel teden, od ponedeljka 8. 5., pred prvim svetim obhajilom, bodo bodoči prvoobhajanci imeli pripravo na prvo sveto obhajilo, ta bo vključevala sveto spoved in vsakodnevno udeležbo pri tedenski večerni sveti maši.

OBNOVA ŽUPNIJSKE KUHINJE

Župnijska kuhinja je obnovljena. Obnovili in prepleskali smo tudi kletne pastoralne prostore: veroučne učilnice, zimsko kapelo in sanitarije. Obnovitvena dela za župnijo predstavljajo velik strošek, ki se iz darov vernikov ne more pokriti, zato Vas, župljani, vabim, da nam pri tem pomagate s svojimi srčnimi in prostovoljnimi darovi za poplačilo obnovitvenih del in tako darujete v ta namen. Darujete lahko še tudi osebno v župnišču ali na račun: SI56 1934 0501 4157 690, SKLIC 00 2023; NAMEN: KUHINJA

Hvala za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Fram

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Framu prejela:

Klara Satler iz Frama.

Staršem čestitamo!