Avtor: Avtor Objavljeno: 15. 04. 2023

2. VELIKONOČNA NEDELJA - BELA, NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25.  2018.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb in vključuje: prevoz z turističnim avtobusom, 2x polni penzion namestitev v hotelih 3*, vstopno takso v Medžugorje, vse oglede zunanjosti po programu, duhovno in strokovno vodenje, organizacijo romanja in DDV.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA

POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

Birmanska devetdnevnica pred podelitvijo zakramenta svete birme

Ta teden v Framu nadaljujemo z BIRMANSKO DEVETDNEVNICO, ko devet dni zapored, pri svetih mašah skupaj z birmanci, starši, botri ter ostalimi verniki molimo, da bi Gospod na dan svete birme, ki bo 22. aprila 2023 ob 10.00, na naše birmance razlil obilje Svetega Duha s sedmerimi darovi.

Za birmance je devetdnevnica OBVEZNA.

• z birmovalcem bo v sredo, 19. 4. 2023, ob 18.15, nato bomo skupaj darovali sveto mašo ob 19.00. Skušnje se udeležijo tudi starši in botri od blizu.

Birmovalec je g. Bernard Geršak.

Zakrament svete birme bo prejelo 31 birmancev 8. in 9. razreda.  S tem prejemom darov svete birme tako končujejo veroučno vzgojo in postajajo t.i. »odgovorni zreli kristjani«.

Ob tem Vas vse farane naprošam, da se letošnjih birmancev spomnite tudi v molitvi.

OBNOVA ŽUPNIJSKE KUHINJE

Župnijska kuhinja je obnovljena. Obnovili in prepleskali smo tudi kletne pastoralne prostore: veroučne učilnice, zimsko kapelo in sanitarije. Obnovitvena dela za župnijo predstavljajo velik strošek, ki se iz darov vernikov ne more pokriti, zato Vas, župljani, vabim, da nam pri tem pomagate s svojimi srčnimi in prostovoljnimi darovi za poplačilo obnovitvenih del in tako darujete v ta namen. Darujete lahko še tudi osebno v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0501 4157 690, SKLIC 00 2023; NAMEN: KUHINJA

Hvala za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Fram in žpk